Türkiye'de 195 bin danışmanı olan kozmetik markası Oriflame, iş arayanlara ya da ek iş yapmak isteyenlere farklı bir kariyer yapısı aralıyor. Ben 1983 Bursa doğumluyum. İşletme Fakültesi mezunuyum. 2007'den beri finans sektöründe bulunuyorum, arkadaşımın vasıtasıyla kendi ihtiyaçlarımı karşılamak için üye olmaya karar vermiştim. Çevremdeki insanların ilgisini de görmeye başlayınca firmayı daha yakından tanımak istedim.

Eğitimler sayesinde kısa sürede başarı basamaklarını çıkmaya başladım. Aslında kozmetik ürün satışı birçok kadın için çok cazip bir iş. Bu sayede hem kendi kozmetik ihtiyaçlarınızı giderebilir hem kazanç sağlayabilirsiniz. Fakat iş bununla sınırlı değil. Eğer isterseniz bu alanda çok güzel kariyer yapmanız da mümkün.

1967 yılında İsveç'te kurulan, 16 yıldır Türkiye'de hizmet veren kozmetik markası Oriflame'in bu şekilde çalışan 135 bin, dünyada 3.5 milyon güzellik danışmanı var. Ayrıca 60 ülkede 7.000 çalışana sahip Şirketin geçen yılki çirosu 1.1 milyar Euro. Güzellik danışmanlığıyla başlayıp, satış ekibinizi geliştirerek liderlik, direktörlük, altın, safir , elmas, executive veya başkanlık gibi ünvanlar alarak yükseliyorsunuz.Oriflame'de her yıl yükselenler kutlanıyor ve ödüllendiriliyor.Yine dünya çapında en iyiler açıklanıyor.


Güzellik danışmanları Oriflame'in kozmetik ürünlerinin satışını gerçekleştirerek, şirkete kazandırdıkları cirodan belirli bir miktar para alıyorlar. Verilen bilgilere göre bu iş olarak yapanlar arasında hemşire, doktor ve öğretmenler de var. Bu işe ilk başlayanlar önce ailelerine, komşularına, iş arkadaşlarına, katalog göstererek başlıyorlar.En kolay satış yapanlardan biri de çalışan kesim; çünkü bugün insanların gidip dışarıdan alışveriş yapmaya vakti yok.Bu işte kazançlar ise çok değişken.Önemli olan bu işi niye yaptığınız ... Ben sadece ihtiyaçlarımı karşılamak istiyorum veya kazandığım parayla geçinmek istiyorum da diyebilirsiniz.